Układ

Układ

Przejście do określonego modułu, powoduje pojawienie się paneli z narzędziami dostępnymi i zaprojektowanymi dla danego modułu. Wyświetlona zostaje również zawartość mapy zależna od warstw dostępnych w projekcie oraz ustawień ich widoczności.

uklad 3

1. Przełączanie modułu 

Użytkownik może przełączać się pomiędzy modułami, o ile pozwalają mu na to jego uprawnienia, za pomocą przycisku Przełącz moduł dostępnego w górnej części okna:

przelacz modul zew

Po skorzystaniu z tego przycisku, otwiera się okno z dostępną listą modułów. Użytkownik wybiera jeden z nich i kilka dwukrotnie prawym przyciskiem myszy:

przelaczanie modulu 3

2. Menu

3 menu

Menu zawiera unikalne opcje dla wybranego modułu. (Szczegółowy opis dostępnych w Menu programu opcji znajduje się w rozdziale ”Menu programu”).

3. Pasek narzędziowy mapy

3 pasek narzedziowy

 

Pasek narzędziowy mapy dostępny pod „Menu programu”, umożliwia wykonywanie operacji dotyczących przeglądania, selekcji i identyfikacji obiektów z warstw mapy oraz jej wydruk (Szczegółowy opis dostępnych na pasku narzędzi znajduje się w rozdziale ”Funkcje paska narzędziowego mapy”).

4. Mapa

Główny obszar aplikacji JARC pokazujący obiekty na mapie należące do warstw dostępnych w ramach danego projektu.

P31

5. Tablica zawartości mapy            

Panel umożliwia ustawianie widoczności warstw w projekcie, filtrację obiektów znajdujących się na warstwach, analizy przestrzenne, selekcje przestrzenne, zapisywanie obszarów roboczych, a także zawiera ułatwienia w wyszukiwaniu działek, adresów oraz współrzędnych.

tablica zawartosci mapy zew

6. Panel dolny

panel dolny zewnetrzny

Panel umożliwia sprawdzenie aktualnych współrzędnych i aktywnej warstwy, zarządzanie aktualną skalą mapy, a także sprawdzenie historii danych z wybranego przez nas dnia.

w górę

Odwiedza nas 625 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem